A tanfolyamot sikeresen elvégzők tanúsítványt fognak kapni.
A képzés szakmai megvalósításért Bázakerettye Község Önkormányzata, mint konzorciumvezető felel. A képzés finanszírozása a projektpartnerek megbízása alapján a Muramenti Nemzetiségi Területfejlesztési Társulás feladata.
A képzés bemutatása:
Kulturális rendezvényszervező (távoktatás) (OKJ 51 345 01) – 27/2016. (IX. 16.) EMMI rendelet szerint
A kulturális rendezvényszervező képzés célja olyan, az önkormányzati közművelődési intézményeknél, művelődési civil szervezeteknél, illetve kulturális vállalkozások terültén dolgozni kívánó szakemberek képzése, akik szakszerűen és színvonalasan tudnak közreműködni a kulturális szervezőmunka területén.
A képzés célcsoportja a kulturális munka területén elhelyezkedni kívánó, képesítéssel nem rendelkező potenciális munkavállalók.
A képzésbe történő bekapcsolódás feltétele az érettségi bizonyítvány megléte.
A képzés során megszerezhető kompetenciák: művelődési szolgáltatások, rendezvények szervezésére; tartalmas szórakozási lehetőségek biztosítására; amatőr művészeti és szabadidős körök, klubok, valamint tanfolyamok működésének szakszerű segítésére; a szervezet, intézmény szabályok szerinti működtetésére való képesség és ismeret.
A képzés zárása valamennyi modulzáró vizsga eredményes letétele. A képzés tanúsítása OKJ bizonyítvánnyal történik.
Képzési idő: 240 óra (elmélet: 96 óra, gyakorlat: 144 óra), ebből 80 kontakt óra. A képzés időtartama 4 hónap, egyéni időbeosztással, illetve heti egy délutáni személyes találkozással.
A 2019. májusában induló intenzív tanfolyam két hónap alatt lezajlik. Az intenzív képzés ütemezése letölthető honlapunkról.
Kulturális rendezvényszervező tanfolyam ütemezése 2019. május
E tanfolyamok részletes bemutatása hamarosan olvasható lesz honlapunkon.
Csak pozitívan! – mert mindenki egy Unicum.
A pozitív énkép kialakítása, önismereti és csoportos tréninggyakorlatok, valamint motiváció és a siker elérésére való képességbe vetett hit, az önbizalom növelése vagy megteremtése.
Személyközi kompetenciák fejlesztése és a tanulás tanulása.
Nyelvében él a nemzet?
Az anyanyelvi és a kulturális kommunikáció eszköztára. Elmélet és gyakorlat.
Kommunikációs helyzetgyakorlatok bemutatása és gyakorlása.
Kommunikációs és kulturális kompetenciák fejlesztése.
Egyenlő pályák – egyenlő esélyek?
Törvény az egyenlő bánásmódról és egyenlő esélyek a mindennapokban. Gyakorlatok és tesztek a napi esélyegyenlőtlenségekről.
Állampolgári kompetenciák fejlesztése.
Néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt.
A kommunikáció eszköztára. Verbális és nonverbális kommunikáció a mindennapokban.
Jelek, tárgyak, képek, viselkedés, ruházat: a metakommunikáció eszközei. Vezetői- és tömegkommunikációs helyzetgyakorlatok bemutatása és gyakorlása.
Van probléma? – ha nincs, csinálunk!
Problémák keresése, azonosítása a napi munkavégzés során. Konfliktushelyzetek teremtése, megoldása és a konfliktushelyzet pozitívvá formálása. Zéró összegű és win-win helyzetű játékok. Önismereti és csoportos tréninggyakorlatok, valamint motiváció és a siker elérésére való képességbe vetett hit, az önbizalom növelése vagy megteremtése.
Az idő pénz – viszont a pénz nem boldogít, vagy hogy is van ez?
Időgazdálkodási gyakorlatok elsajátítása, az időrabló felismerése és kizárása.
A tervezés eszközei, időgazdálkodás. Az egyszeri hivatalnok esete az aktakupaccal…